Magnijs ir minerāls un tas ir atrodams zemē, okeānā, augos, dzīvniekos un visās ķermeņa šūnās. Minerālūdenī un krāna ūdenī esošais magnijs ir būtisks ieguvums normālam asinsspiedienam, glikozes līmenim asinīs un nervu darbībai. Tam ir svarīga loma jūsu ķermeņa un smadzeņu veselībā. Faktiski ķermenis bez magnija nevar normāli darboties.
Cik daudz magnija vajadzētu lietot?
Dienas ieteicamā magnija deva ir 310–320 mg pieaugušām sievietēm un 400–420 mg pieaugušiem vīriešiem. Pat ar veselīgu uzturu jūs, iespējams, neuzņemat pietiekošu daudzumu Magnija. Jūs varat izvēlēties lietot papildus Magnija piedevas, palielināt ar magniju bagāta ēdiena daudzumu un / vai palielināt ar Magniju bagātināta ūdens daudzumu dienā.
Daži fakti par Magniju:
1. Magnijs ir iesaistīts vairāk nekā 600 bioķīmiskās reakcijās organismā
Magnijs ir būtiska veselīgai organisma funkciju un ir iesaistīts vairāk nekā 600 reakcijām organismā, piemēram:
- pārtikas parveidošana enerģijā
- Jaunu olbaltumvielu sintēze no aminoskābēm
- Spēlē lomu muskuļu kustību reakcijā: muskuļu kontrakcija un relaksācija
- Palīdz regulēt neirotransmiterus, kas atbildīgi par ziņojumu sūtīšanu jūsu smadzenēs un nervu sistēmā.
- Magnijs var palīdzēt Jūsu fiziskajām aktivitātēm.
Pētījumi liecina, ka uztura papildināšana ar magniju var uzlabot sportistu, vecāka gadagājuma cilvēku un cilvēku ar hroniskām slimībām fiziskās spējas. Magnijs palīdz samazināt cukura līmeni asinīs un atbrīvo no laktāta, kas uzkrājas slodzes laikā un var izraisīt nogurumu. Vingrojot, jums var būt nepieciešams par 10-20% vairāk magnija nekā atpūtas laikā atkarībā no aktivitātes līmeņa.
2. Magnijs var palīdzēt cīnīties ar depresijas simptomiem
Tā kā magnijs ir kritisks smadzeņu darbībai un garastāvoklim, daži eksperti uzskata, ka zemais magnija saturs mūsdienu pārtikā var būt garīgo slimību un depresijas cēlonis, jo zemāks magnija līmenis organismā ir saistīts ar depresiju. Tātad, dariet sevi laimīgāku ar magniju ūdenī! (Skatiet produktu ieteikumus zemāk).
3. Noderīgs 2. tipa cukura diabēta pacientiem
Pētījumi liecina, ka cilvēkiem ar zemāku magnija daudzumu ir lielāks diabēta attīstības risks un ka aptuveni 48% cilvēku ar 2. tipa cukura diabētu asinīs ir zems magnija līmenis. Tas var izraisīt insulīna nespēju kontrolēt cukura līmeni asinīs. Ir pierādīts, ka magnija piedevas pazemina cukura līmeni asinīs daļai no pacientu.
4. Magnijam ir pretiekaisuma ietekme
Pētījumi rāda, ka bērniem ar zemu magnija līmeni asinīs ir visaugstākais CRP līmenis (iekaisuma marķieris), augstāks cukura līmenis asinīs. Magnija piedevas un ar magniju bagāts ēdiens var samazināt CRP un citus iekaisuma marķierus pieaugušajiem un cilvēkiem ar lieko svaru.
5. Magnijs var novērst un palīdzēt ārstēt migrēnu
Pētījums atklāja, ka papildu 1 grama magnija piedeva slimniekiem atviegloja migrēnu ātrāk nekā lietotie medikamenti. Pētījumi arī parādīja, ka, visticamāk, ciešat no biežas migrēnas, ja jums ir zems magnija līmenis.
6. Tas var pazemināt asinsspiedienu
Pētījumi ir parādījuši, ka ikdienas magnija lietošana var pazemināt asinsspiedienu tiem, kam jau ir paaugstināts asinsspiediens. Tomēr tas neietekmēja cilvēkus ar normālu asinsspiediena līmeni. Burvju lietas ar šo magniju!
Minerālūdens ar magniju var palīdzēt samazināt sirds un asinsvadu slimību risku. Zems magnija līmenis var veicināt augstu asinsspiedienu, sirds mazspēju un traucējumus, kas izraisa neregulāru sirdsdarbību.
7. Magnijs var uzlabot PMS simptomus
Ir pierādīts, ka magnija piedevas uzlabo garastāvokli (nogurums un aizkaitināmība ir bieži sastopami PMS simptomi), samazina ūdens aizturi un citus pirmsmenstruācijas simptomus sievietēm.
8. Magnijs ir pieejams pārtikā un ir drošs lietošanai.
Magniju var atrast piedevās un šādos pārtikas avotos: spināti, ķirbju sēklas, tumšā šokolāde, mandeles, indijas rieksti, melnās pupiņas, avokado un lasis. Pirms uztura bagātinātāju lietošanas vienmēr labāk konsultēties ar ārstu; magnija piedevas var nebūt drošas, lietojot noteiktus sirds medikamentus, diurētiskos līdzekļus vai antibiotikas.
Jūsu ķermenis nevar pareizi darboties bez magnija. Tātad, ja jūs nevarat ēst pietiekami daudz pārtikas, kas bagāta ar magniju; pārliecinieties, ka jūsu ūdens ir bagātināts ar magniju, vai lietojiet papildu piedevas. Pirms lietojat papildu veselības bagātinātājus, vienmēr konsultējieties ar savu ārstu.