Kāpēc Jums vajadzētu neizmantot vienreiz lietojamu plastmasu

Plastmasa veido aptuveni 85%  pludmales piesārņojuma apjoma – 61% no tā ir vienreizējas lietošanas plastmasas izstrādājumi. Šī draza piesārņo okeānus un nogalina jūras dzīvību. Plastmasas atkritumi ne tikai slāpē planētu Zeme – piesārņo gaisu, ūdeni un augsni, kas cilvēkiem un dzīvniekiem nepieciešama izdzīvošanai, bet pētījumi ir parādījuši, ka plastmasas toksiskie elementi var nonākt mūsu ķermenī mikroplastmasas veidā. Dzeramais krāna ūdens, it īpaši, ja tas ir attīrīts, parasti ir daudz labāks jūsu veselībai un videi nekā ūdens plastmasas pudelēs.

Daži fakti par plastmasas piesārņojuma apmēriem 

Pasaulē katru gadu okeānā ieplūst apmēram 8 miljoni metrisko tonnu plastmasas, un paredzams ka šis daudzums 10 gadu laikā var dubultoties pieaugot mūsu pieprasījumam pēc plastmasas iepakojuma. Plastmasu bieži izmanto tikai dažus mirkļus, bet tā uz mūsu planētas tā nesadalījusies paliek dažus simtus gadus.

Mūsu okeāni

  • ražo 50% skābekļa, kas nepieciešams elpošanai.
  • Piegādā 1/6 daļu no dzīvnieku olbaltumvielām, kas mums jāēd.
  • Satur vairāk nekā 90% no visa uz planētas esošā ūdens.
  • Absorbē oglekļa dioksīdu no atmosfēras.
  • Spēlē nozīmīgu lomu klimata pārmaiņu mazināšanā.

Tomēr mūsu patērētāju modeļu un pašreizējās produkcijas dēļ okeāns ir pastāvīgi apdraudēts.

Pāreja uz filtrētu krāna ūdeni ir labāka ne tikai jūsu ķermenim, bet arī videi. Pat nelielai daļai cilvēku pārejot uz atkārtoti lietojamām plastmasas pudelēm, šo vienreiz lietojamo plastmasu pieprasījumu un ražošanu gada laikā var ievērojami samazināt.

Plastmasas dizaina, izmantošanas un atkārtotas izmantošanas veida maiņa

Turpinoties šai plastmasas krīzei, tādas globālas organizācijas kā WWF strādā pie tā, lai palīdzētu pārdomāt, kā mēs iegūstam, iznīcinām un atkārtoti izmantojam plastmasas materiālu izstrādājumus.  Jo, lai gan plastmasa var palīdzēt padarīt slimnīcas drošākas, pārtiku uzglabāt ilgāk un tā tālāk, tai dabā nav vietas. 

WWF cīnās par pasauli, kurā dabā nav plastmasas. “Tā ir pasaule, kurā mūsu okeānos mīt jūras dzīvības, nevis izmesti tīkli, pudeles un maisi. Vieta, kur neviens cilvēks neelpo toksiskus degošās plastmasas tvaikus. Un kur katrs neaizstājamais plastmasas izstrādājums tiek izmantots cita izgatavošanai. Tā ir pasaule, kurā cilvēki un daba plaukst kopā. ” Kā Baltic Water mēs atzīstam, ka ūdens ir gan dzīves eliksīrs, gan ierobežots resurss. Mēs esam apņēmušies strādāt ilgtspējīgi, saudzējot mūsu planētas dārgos resursus, vienlaikus apstrādājot mums pieejamo ūdeni, lai tas būtu pieejams vēlamajā kvalitātē.

Atsakieties no vienreiz lietojamās plastmasas un dzeriet ūdeni atrodoties ceļā, mājās, sportojot un darbā!

Paņemiet līdz savu Baltic Water | BWT 100% bez BPA atkārtoti uzpildāmas pudeli. Daži galvenie raksturlielumi: 

  • Izturīga pret triecieniem
  • Viegli transportējama
  • Var liet gan negāzētu gan gāzētu ūdeni
  • Viegli atverams pārsegs ar vāciņu
  • Rokas siksna drošai turēšanai
Aizvērt
Grozs (0)

Cart is empty Jūsu grozs ir tukšs.


0

Šī lapa izmanto sīkdatnes (cookies), lai padarītu mājas lapas aplūkošanu ērtāku. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Lasīt vairāk