Cieta ūdens ietekme uz ādu un sadzīves tehniku

​​Kaut arī magnijam piemīt daudzas veselības īpašības un tas ir vitāli svarīgs ķermeņa veselīgai darbībai, augsta kalcija un magnija karbonātu koncentrācija ūdenī būtiski negatīvi ietekmē jūsu ādu un sadzīves tehniku. Mūsu uzdevums ir pastāstīt  gan labo, gan slikto.

Cieta ūdens ietekme uz ādu un matiem:

  • Cietam ūdenim ir grūtāk veidot šķīdumu ar ziepēm, kā rezultātā pēc mazgāšanās uz ādas paliek niecīgas ziepju  atliekas.
  • Atlikums ne tikai aizsprosto jūsu poras, bet var pasliktināt tādas ādas slimības kā pūtītes vai ekzēma.
  • Kad poras ir aizsērējušas, jūsu dabīgās eļļas vairs nevar izgarot caur tām, un pēc tam, kad tās tiek iesprostotas, rodas tādas lietas kā pūtītes.
  • Ja poras ir aizsērējušas, cietajā ūdenī esošās minerālvielas var noņemt ādai mitrumu, aizturot dabiskās eļļas, tāpēc tās nespēj ieeļļot ādu, kā rezultātā ir sausa, niezoša āda.
  • Minerāli cietā ūdenī var veidot brīvos radikāļus, kas var sabojāt ādu un novest pie smalkām līnijām un grumbām, liekot jums izskatīties vecākiem, nekā jūs patiesībā esat.
  • Minerālu uzkrāšanās cietā ūdenī rada matiem minerālu plēvi, kas bloķē mitruma iekļūšanu. Rezultāts ir mati ar noslieci uz lūšanu, sausa galvas āda. Un galu galā var ietekmēt ilgtermiņa matu augšanu.

Mīksts ūdens ne tikai ir labāks jūsu ādai, bet arī apmierina jūsu apģērbu, traukus un ierīces. Minerālu aplikums, kas paliek uz jūsu vannas istabas ierīcēm, var aizsprostot dušas galvas un santehniku, tādējādi samazinot spiedienu. Ja mājās ir uzstādīts ūdens mīkstinātājs, jūs varat tērēt mazāk ziepju, lai nomazgātu ķermeni, traukus,  Jūsu ūdens garšos labāk un patērēsiet mazāk enerģijas. 

Jūsu mājsaimniecība mīlēs tikai mīkstu ūdeni. Lūk, kāpēc:

Zemāki rēķini par piegādāto ūdeni

Mīkstāks ūdens nozīmē mazāk minerālu nogulšņu, kas bloķē caurules un brīvi plūstošu santehnikas sistēmu, kas nav pakļauta milzīgai slodzei. Kad sistēma ir noslogota, drīz seko noplūdes un saplaisājušas caurules, kas gada laikā vai ilgāk var izraisīt tūkstošiem litru ūdens zudumu, kā rezultātā palielinās rēķini par ūdeni. Neapstrādāts ūdens var izraisīt arī jūsu ierīču nepareizu darbību, piemēram, ledus ģeneratoros, trauku mazgājamās mašīnās un veļas mazgājamās mašīnās, un tās visas sāks patērēt vairāk enerģijas.

Samazina enerģijas izmaksas

Ciets ūdens var pasliktināt ierīču funkcionalitāti kas savukārt prasa daudz vairāk enerģijas. Ūdens mīkstinātāji var dot iespēju iekārtām darboties pēc iespējas efektīvāk un samazināt enerģijas izmaksas.

Ko varam pasākt pret cietu ūdeni?

Kad runa ir par ūdens mīkstināšanu, mēs no jonu apmaiņas rezultātā (darbojas ar nātrija hlorīda sāli) no cietā ūdens noņemam kalciju, magniju un dažus citus metālu katjonus. Mīkstāks ūdens paildzina cauruļu un veidgabalu cauruļvadu kalpošanas laiku, samazinot vai likvidējot minerālu aplikuma uzkrāšanos, un samazina ziepju lietošanu, jo ziepes netiek izšķiestas, saistoties ar kalcija joniem.

Aizvērt
Grozs (0)

Cart is empty Jūsu grozs ir tukšs.


0

Šī lapa izmanto sīkdatnes (cookies), lai padarītu mājas lapas aplūkošanu ērtāku. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Lasīt vairāk