Mīti un patiesība par krāna ūdeni

Kā Tu jūties, kad dzirdi vārdus “krāna ūdens”? Vai Tu priekā pasmaidi vai skeptiski novērs skatienu? Ja piederi pie tiem “otrajiem”, mums Tev ir laba ziņa – krāna ūdens ir OK (lielākajā daļā Latvijas krānu)!

Pirmkārt, krāna ūdens veic “garu” ceļu, pirms tam vispār ir iespēja nonākt Tavā ūdens glāzē! Teju visā Latvijā tas tiek iegūts dziļi zem zemes, līdz pat 500 metru dziļumā, esošajos bagātīgajos, kvalitatīvajos un pasaules mērogā unikālajos pazemes ūdens krājumos. Pazemē tas lielākoties ir bagāts ar sāļiem un minerāliem, no kuriem vislielākās raizes mums var radīt tajā esošais dzelzs, kas var radīt nepatīkamu garšu, smaržu un krāsu. Līdz ar to Latvijā ļoti plaši ir izmantotas ūdens atdzelžošanas iekārtas, kur ūdeniem tiek pievienots gaiss un tas tiek izfiltrēts caur smilšu filtriem, nekādas ķīmijas vai sarežģītu procesu. Pēc ūdens sagatavošanas dzeramā ūdens nekaitīguma prasībām, tam dod “zaļo gaismu” doties uz ūdens krānu Tavā dzīvoklī, darba vietā, sporta zālē vai kafejnīcā! Zinātne ir brīnumaina, vai ne?

Otrkārt, dzeramā ūdens kvalitāte tiek uzraudzīta kā pasaules, tā valsts līmeni – par to satraucas gan Pasaules Veselības organizācija, gan Latvijas Repubikas Veselības inspekcija. Vari būt drošs, ka Tev pieejamais krāna ūdens nekur neaizplūdīs nepamanīts – tā kvalitāti reglamentē un uzraudzību nosaka kā starptautiski, tā vietēja mēroga tiesību akti. Ja dzīvo pilsētā un saņem centralizēti piegādātu ūdeni, tad tavam ūdenim ir tiesības būt kvalitatīvam! Latvijā tas ir viens no drošākajiem un kvalitatīvākajiem pasaulē! 

Treškārt, Tu pavisam brīvi vari uzzināt, kāda ir dzeramā ūdens kvalitāte tieši Tavā pilsētā vai novadā. Ik gadu Veselības inspekcija sagatavo “Pārskatu par dzeramā ūdens kvalitāti un uzraudzību”. Tajā iekļauti dati par ūdens kvalitātes mērījumiem, kas palīdz izsekot līdzi ūdens kvalitātei, tās izmaiņām un saprast, kur kvalitāte ir jāuzlabo.

Ceturtkārt, lai arī dzeramais ūdens krānā ir kvalitatīvs un drošs, tajā vēl ir iespējams sastapt dažādus piemaisījumus – piemēram, dzelzi u.c. elementus, kas ir ļoti svarīgi tavam organismam, tomēr reizēm tie var ietekmēt gan ūdens krāsu, gan smaržu, gan garšu. Lai izvairītos no šīm retajām, bet ne pārāk patīkamajām pieredzēm, vari uzdāvināt sev kvalitatīvu ūdens filtru, lai Tava draudzība ar krāna ūdeni tikai stiprinās!

Piektkārt, protams – ne visiem krāna ūdens garšo, jo tajā esošie sāļi un minerāļi nosaka tā garšas īpasības, kas atšķiras no pilsētas uz pilsētu. Tāpat ne visiem garšo austeres vai bērzu sulas. Un arī, ja krāna ūdens garša nešķiet Tavu garšas kārpiņu cienīga, arī te ir laba ziņa – viens augstas kvalitātes ūdens filtrs ir simtiem ūdens glāžu vērts! 

Ja vēlies ko vairāk uzzināt par ūdeni un Tev pieejamajiem risinājumiem tā kvalitātes uzlabošanai – sazinies ar mums un ieteiksim Tev labāko!

Aizvērt
Grozs (0)

Cart is empty Jūsu grozs ir tukšs.


0

Šī lapa izmanto sīkdatnes (cookies), lai padarītu mājas lapas aplūkošanu ērtāku. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Lasīt vairāk